Równowaga PEH – co to jest i na czym polega?

Czy chcesz zadbać o swoje włosy na nowo? Próbowałaś już wielu sposobów, ale kondycja Twoich włosów nie jest nadal zadowalająca? Musisz więcej dowiedzieć się o tym, jak o nie zadbać i utrzymać równowagę PEH! Zapraszamy do lektury!

Równowaga PEH – co to jest?

Na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej kosmetyków z kategorii humektantów, emolientów oraz produktów proteinowych. Skrót PEH pochodzi od 3 bardzo ważnych składników w pielęgnacji włosów, którymi są właśnie proteiny, emolienty oraz humektanty. Odpowiednia pielęgnacja włosów to zapewnienie im właśnie odpowiedniej dawki wszystkich tych elementów. Co ciekawe zachowanie równowagi PEH wcale nie oznacza dostarczanie emolientów, humektantów oraz protein w takich samych ilościach. Każde włosy są inne, dlatego warto zapisywać swój sposób pielęgnacji, obserwować swoje włosy i w razie potrzeby modyfikować plan.

Na początek bardzo ważne jest opanowanie podstawowej wiedzy o równowadze PEH. Warto również wyposażyć się w podstawowe kosmetyki zawierające emolienty, humektanty czy proteiny. Na półkach sklepowych produkty coraz częściej są oznaczone jako produkty emolintowe, proteinowe czy humektantowe, dlatego nie powinnaś mieć większych problemów z ich znalezieniem.

Równowaga PEG – czy warto?

Pielęgnacja włosów, dostarczająca im zarówno humektantów, emolientów, jak i protein pozytywnie wpłynie na każdy typ włosów. Zasada jest prosta. Chcesz zadbać o kondycję swoich włosów? Musisz dążyć do utrzymania równowagi PEH!

Ten sposób pielęgnacji jednak daje najbardziej zauważalne efekty u osób z falowanymi lub kręconymi włosami. Jeżeli nie potrafisz ujarzmić swoich kędziorków, ten sposób pielęgnacji może okazać się dla Ciebie prawdziwą rewolucją! Podobnie jak olejowanie włosów na noc. Włosy kręcone są z natury o wiele bardziej wymagające niż proste, dlatego tym bardziej potrzebują intensywnej pielęgnacji. Równowaga PEH pomoże wzmocnić skręt, zdefiniować loki oraz pozbyć się problemów ze strączkowaniem się włosów, puszeniem się czy przyklapem. 

Równowaga PEH – podsumowanie

Pielęgnacja włosów mająca na celu zachowanie równowagi PEH to metoda, która rewelacyjnie zadziała na każdego! Dla wielu ten sposób pielęgnacji może na początku wydawać się trudny i niezrozumiały, ale nie poddawaj się! W rzeczywistości nie jest to tak bardzo trudne, jak może wydawać się na samym początku. Koniecznie zapoznaj się i spróbuj tej metody, ponieważ efekty są tego warte!

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *