Jak ujarzmić strączkujące się włosy?

Zjawisko strączkujących się włosów jest dosyć powszechne. Najczęściej dotyka ono osób o włosach niskoporowatych. Strączkujące się włosy zbijają się w pasma, co powoduje, że wyglądają nieestetycznie. Mogą sprawiać wrażenie nierozczesanych, a nawet niedomytych. Strączkowanie się włosów może mieć różne przyczyny. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zapobiec strączkowaniu się włosów? Zapraszamy do lektury!

Strączkowanie się włosów – przyczyny

Zastanawiasz się, jakie są przyczyny strączkowania się włosów? Przyczyną może być na przykład niedokładnie spłukany szampon czy odżywka. Jak możesz uniknąć takiej sytuacji w przyszłości? Następnym razem postaraj się rozwodnić szampon niewielką ilością wody. Dzięki temu składniki  szamponu dokładnie rozprowadzą się po całej skórze głowy. Dodatkowo lekko rozwodniony szampon łatwiej w całości spłukać z włosów. O czym jeszcze warto pamiętać?

Warto zwrócić uwagę na to, aby nie pocierać zbyt dynamicznie skóry głowy. Nie należy trzeć włosów o siebie między dłońmi, co może spowodować uszkodzenia mechaniczne, co w rezultacie sprzyja strączkowaniu włosów.

Kolejną przyczyną są właśnie uszkodzone włosy. Rozdwojone oraz połamane końcówki włosów potrafią sprawić, że będą one wyglądały po prostu nieestetycznie. Kiepska kondycja włosów sprawia, że są one bardzo podatne na strączkowanie się. Zniszczone włosy rozchylają swoje łuski, co sprawia, że zahaczają o siebie, a tym samym zbierają się w nieesetetyczne strąki.

Włosy mogą strączkować się również wtedy, gdy na dworze panuje zmienna pogoda. Silny wiatr czy ulewa sprawiają, że włosy wręcz natychmiast zbijają się w pasma. W takich sytuacjach staraj się chronić swoje włosy przed niesprzyjającymi warunkami, chowając je pod czapką lub kapturem. 

Również zbyt duża zawartość silikonów na włosach może wywołać strączkowanie. Być może nieświadomie stosujesz całą gamę kosmetyków zawierających silikony. Składniki te mają to do siebie, że systematycznie nadbudowują się na włosach. Nadmiar silikonów powoduje właśnie puszenie się włosów oraz ich strączkowanie.

Jak ujarzmić strączkujące się włosy – podsumowanie

Należy pamiętać, że lekarstwem na strączkujące się włosy jest przede wszystkim zadbanie o ich kondycję. Jeżeli ich końcówki są rozdwojone lub połamane, warto je podciąć. Należy również dbać o ich odpowiednią pielęgnację, a zatem zadbać o dostarczenie im protein, humektantów oraz emolientów. Zapoznaj się koniecznie z wpisem: jak olejować włosy na noc? Regularne olejowanie włosów może zmienić ich wygląd nie do poznania!

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *